Impreza okolicznościowa w terenie jest prostsza w realizacji niż myślisz

Planując imprezę firmową, czy chrzciny w okresie letnim, warto pokusić się o zorganizowanie przyjęcia okolicznościowego w plenerze. Jest to świetna alternatywa dla zamkniętych przestrzeni. Goście spragnieni słońca i otoczenia naturą z pewnością odnajdą się w tak zaaranżowanej scenerii. Jak zatem wygląda realizacja takiego przedsięwzięcia?

Wybór miejsca

Czy będzie to impreza zlokalizowana blisko miasta, czy też na łonie natury, wynajem i dowóz odpowiedniego sprzętu w dzisiejszych czasach to żaden problem. Firmy świadczące usługi gastronomiczne czy zajmujące się organizacją przyjęć są przygotowane do podjęcia każdego zlecenia. Zabawa pod gwiazdami z pełną obsługą kelnerską to coraz popularniejszy trend.

Organizacja krok po kroku

Podobnie jak przy standardowym planowaniu imprezy okolicznościowej w pierwszej kolejności trzeba się zastanowić nad menu dla gości, przebiegiem i wyborem miejsca. Kwestie związane z cateringiem można ustalić z dowolną firmą oferującą takie usługi. Po wybraniu dogodnej lokalizacji można zająć się organizacją hali namiotowej i formą transportu. W zależności od potrzeb można nawiązać współpracę z firmą, która oferuje namioty wynajem Warszawa, albo zakupić nowy. Pierwsze rozwiązanie jest dużo bardziej ekonomiczne i posiada w swojej ofercie szeroką gamę dodatkowych usług. Kompleksowe wyposażenie namiotu oferowane przy tego typu usłudze, daje niezliczoną liczbę aranżacji. Po ustaleniu wszystkich szczegółów dotyczących wyglądu samego namiotu i elementów wyposażenia, można zająć się planowaniem rozrywek dla gości.

Planowanie dodatkowych atrakcji

Oprócz zapewnienia schronienia i dobrego jedzenia, niezbędne jest zorganizowanie ciekawych atrakcji, które umilą czas gościom. Inaczej będzie to wyglądało w przypadku wesela, a inaczej podczas imprezy firmowej. Do dyspozycji jest wiele kreatywnych zabaw, jak przejażdżki bryczkami, paintball, siatkówka, czy ognisko. Dla najmłodszych dobrą propozycją mogą być dmuchane zamki czy zjeżdżalnie oraz wszelkiego typu trampoliny. Zależy to przede wszystkim od charakteru imprezy i preferencji gości. Pomysłów na dobrą zabawę jest wiele, wystarczy popytać wcześniej przyjaciół i rodzinę, w jakich aktywnościach czują się dobrze.

Zorganizowanie imprezy okolicznościowej w dobie pandemii SARS-CoV-2, to nie lada wyzwanie. Planując wesele czy chrzciny trzeba pamiętać o obowiązujących limitach i obostrzeniach. Przyjęcie w plenerze wydaje się najlepszym sposobem na udaną zabawę bez obawy, że coś może się zmienić w trakcie planowania. Do zorganizowania takiego przedsięwzięcia, nie trzeba mieć umiejętności logistycznych. Wystarczy dobrze dobrać potrzebne usługi.