Jakie są techniki sztucznego przedłużania rzęs?

W dzisiejszych czasach kobiety szczególnie zwracają uwagę na swój wygląd. Jednym z częściej wykonywanych zabiegów upiększających jest sztuczne przedłużanie rzęs. Dotyczy to przede wszystkim kobiet, które mają dużo słabsze i mało okazałe rzęsy. Ponadto, jest to dobra alternatywa dla tych pań, które nie mają zbyt dużo wolnego czasu w
ciągu dnia na tego typu zabiegi. Obecnie jest wiele technik sztucznego przedłużania rzęs, jednak warto wyróżnić najpopularniejsze z nich.

Pierwsza technika to metoda 1:1, polegająca na doczepianiu jednej rzęsy sztucznej do naturalnej.

Jest to bezpieczny zabieg, gdyż nie dochodzi w nim do kontaktu bezpośredniego ze skórą oka. Metoda 1:1 jest polecana dla kobiet, które mają alergię na klej. Zabieg należy wykonywać w odstępie około 4 tygodni. W tym czasie dochodzi bowiem do ponownego wypadania i odbudowywania rzęs. Sam zabieg trwa dwie godziny.

Drugą niezwykle popularną techniką sztucznego przedłużania rzęs jest metoda 2:1.

Sztuczne rzęsy 2:1 to zabieg polegający na doczepianiu dwóch rzęs sztucznych do jednej rzęsy naturalnej. W metodzie tej jedną rzęsę doczepia się bez kontaktu ze skórą oka, a drugą u rdzenia rzęsy naturalnej. Rzęsy doklejane w tej metodzie pochodzą najczęściej z futra norek, a sam efekt końcowy daje wrażenie większego zagęszczenia rzęs. Zabieg należy powtarzać w cyklach 4 tygodniowych.

Kolejną techniką sztucznego przedłużania rzęs jest metoda 3:1.

Efekt końcowy w tym przypadku jest bardzo efektowny, ponieważ rzęsy są bardzo mocno zagęszczone. Sama metoda polega na doczepieniu trzech rzęs sztucznych do jednej naturalnej. Rzęsy sztuczne pochodzą z futra norek. Zabieg należy powtarzać co 4 tygodnie. Metoda ta nie jest jednak szczególnie polecana ze względu na znaczne obciążenie rzęs naturalnych.

Czwartą stosowaną techniką jest metoda mieszana polegająca na połączeniu metod 1:1, 2:1 oraz 3:1.

Zabieg polega na przyklejaniu rzęs w trzech kombinacjach, w zależności od tego, w którym miejscu potrzebne jest doklejenie jednej, dwóch lub trzech rzęs. W przypadku tego rodzaju zabiegu końcowy efekt jest najbardziej naturalny.

Sztuczne przedłużanie rzęs można wykonać także za pomocą metody błyskawicznej, która trwa zaledwie 30 minut.

Dużym minusem tego rodzaju rozwiązania jest jednak krótsze trzymanie się sztucznych rzęs. Czas, w którym sztuczne rzęsy się bowiem utrzymują wynosi bowiem zaledwie 2 tygodnie. Metoda ta jest jednak chętnie stosowana przez panie, które nie mają potrzeby regularnego przedłużania rzęs, a chcą pięknie wyglądać w trakcie jednego wieczoru, na przykład na imprezie firmowej bądź urodzinach przyjaciółki.